Přeskočit na obsah
logo Ostrava

ŽEHNÁNÍ KAPLIČKY

Datum publikování: 01.07.2020

V úterý 23. června 2020 proběhla v našem Domově slavnostní událost. V příjemném, domácím duchu jsme oslavili žehnání nově postavené kapličky. Všichni jsme se těšili na tuto akci, i počasí, které bylo v těchto dnech deštivé, nám přálo a slunce zahřívalo svými paprsky všechny přítomné.

Rádi jsme přivítali vzácné hosty – pana Martina Owsianku, který s láskou navrhl naši kapličku a s kolegou Karlem ji postavili, pana faráře z Vítkovické farnosti Antona Rusnáka, který jí požehnal. S radostí se účastnili naši nejmilejší, klienti a rodinní příslušníci.

Všechny přivítala paní ředitelka Mgr. Andrea Gibejová, krátce nás také pozdravili další hosté jako náměstek primátora Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., starostka našeho obvodu Radomíra Vlčková, místostarosta Ing. František Kročil. Pozvání přijali i spolupracující s naším Domovem z řad sociálního odboru z Vítkovic, externí zdravotníci, MVDr. Pavel Drastich, který nám pomáhá s péčí o naše zvířata, zástupci kavárny A Café a mnoho dalších dárců,

kteří na nás mysleli i v době Nouzového stavu. O krásnou hudební atmosféru se postarali pěvecký sbor Ostravská Klika a pan Václav Švidrnoch s harmonikou.

Příjemné odpoledne na zahradě bylo podtrženo grilováním párků, posezením v přátelském duchu a zpěvem lidových písní.

Děkujeme ještě jednou všem, kteří se na této akci podíleli, ať už přípravou nebo účastí.