Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Aktivizace

Nudu tady neznáme

Každý den trochu jiný, zajímavý a zábavný, aby bylo neustále o čem přemýšlet, na co se těšit a posléze i vzpomínat… Proto aktivizační pracovnice Domova Magnolie zajišťují pro klienty každodenní program, připravují nejrůznější aktivity i kulturní akce.

Kdo má zájem, může si vyzkoušet nejrůznější rukodělné práce, uvařit něco dobrého v kuchyňce, nebo si procvičovat paměť nejrůznějšími hrami. Prospěšná na duchu i na těle je i činnost na zahradě, kde se klienti mohou kromě jiného zapojit do setby rostlin a bylin, pečovat o mobilní zahrádku nebo zalévat květiny. Věřící, a nejen oni, se mohou zúčastnit mší, které se zde konají jednou měsíčně.

Velice oblíbené jsou výlety například do divadla, zoo nebo na vánoční trhy. Klienti se těší také na blahopřání jubilantům nebo na různá vystoupení tanečních a pěveckých sborů, rádi si zahrají kuželky, příjemným zážitkem je pro ně opékání párků i jiné aktivity, které jim zpestří každodenní život. Úplně největší ohlas ale mají akce, do nichž se zapojují i jejich rodinní příslušníci.

Zvířat plný dům. Vlastně domov…

Naprosto samostatnou a opravdu příjemnou kapitolou je terapie se zvířaty, která je velice úspěšná a klienty dobře přijímaná. Domov totiž u nás našli kocouři Matýsek a Čert, skvěle se tu daří morčatům, ve voliéře poletují andulky, korely a rosely pestré a všechny návštěvníky hned u vstupu do budovy vítají kozy Róza, Majda a Renča. A od roku 2022 máme i dva pejsky Bety a Fifi, kteří u nás trvale žijí. Ti všichni vnášejí do života našich klientů hodně radosti. A to je to nejdůležitější!

Proč máme u nás tolik zvířat?

Terapie se zvířaty má pozitivní vliv na psychický a fyzický stav našich klientů. Jen samotná přítomnost zvířete většinou vyvolává u klienta pocit klidu a bezpečí, snižuje stres a pocity napětí.