Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Stravování

Chutná strava radost dává

Stravování klientů Domova Magnolie odpovídá jak zásadám zdravé výživy, tak také jejich individuálním potřebám a přáním. Vycházíme totiž z myšlenky, že profesionálně a zároveň s fantazií připravované kvalitní pokrmy podporují nejen fyzické zdraví klientů, ale také jejich duševní pohodu a spokojenost. Proto se snažíme, aby celodenní menu, které připravujeme ve vlastní kuchyni, klientům chutnalo a aby se na ně těšili.

Samozřejmě klademe důraz také na zajištění pravidelného pitného režimu a dbáme na prevenci podvýživy a onemocnění, k nimž by mohlo dojít v případě špatného technologického postupu během vaření, nebo v případě špatně zvolené diety.

Máme vlastní nutriční terapeutku

Téma kvalitního stravování v žádném případně nepodceňujeme, proto se mu věnuje nutriční terapeutka, jež úzce spolupracuje s vedoucími pracovníky jednotlivých úseků. Kromě toho neustále sleduje výživový stav jednotlivých klientů a pokud je potřeba, spolupracuje s interní ambulancí klinické výživy v Městské nemocnici Ostrava. Na základě individuálních potřeb našich klientů nutriční terapeutka chodí zjišťovat připomínky a spokojenost klientů mezi klienty.

Nutriční standard

Vlastníme certifikát Známka Kvality Nutriční Péče

Standardizace nutriční péče zajišťuje vysoce kvalifikovanou a komplexní péči o výživu našich klientů. Zahrnuje zejména systematické posuzování výživového stavu každého klienta zařízení a včasnou identifikaci klientů v nutričním riziku.

Bon Appetit

Chceme, aby klientům Domova Magnolie opravdu chutnalo! I proto pracujeme na zapojení do programu Bon Appetit zaměřeného na zvýšení kvality stravování, stolování a celkového požitku z jídla. Zaměstnanci už byli proškoleni lektorkou české Alzheimerovské společnosti.