Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Návštěvy

Vážení rodinní příslušníci, přátelé a kamarádi našich klientů,

rodina i přátelství jsou nepostradatelnými součástmi života každého z nás. Velmi dobře si uvědomujeme význam těchto vazeb pro naše klienty a oceňujeme blahodárný vliv schůzek s blízkými na psychiku lidí, o které pečujeme.

Proto nechceme nijak časově omezovat návštěvní hodiny, chápeme, že skloubit vaši práci s péčí o rodinu a návštěvami vašeho příbuzného u nás v Domově může být náročné.

V každém případě je však třeba mít na mysli především prospěch vašeho blízkého z tohoto setkání. Proto prosíme, zhodnoťte před návštěvou svůj aktuální zdravotní stav. Naším společným cílem je přece dobré zdraví klientů a zachování bezpečného prostředí bez virových onemocnění.

V letních měsících vám nabízíme možnost si společně s vaším příbuzným opéct při návštěvě párky u našeho venkovního ohniště. Pokud vás tato nabídka zaujala, bližší informace vám rádi poskytnou vedoucí pracovníci našeho Domova.

Myslíme také na děti, jejichž přítomnost dokáže projasnit každé setkání. Na naší zahradě mají k dispozici dětský domeček, zajímat je určitě budou i naše zvířata, mezi nimiž nechybí ani kozy domácí. Jen moc prosíme, nekrmte je vlastním jídlem, o dobrůtky pro ně si řekněte na vrátnici. Jejich dobrý zdravotní stav je důležitý nejen pro nás, ale i pro naše klienty, kteří je mají rádi.

Pokud budete chtít, v našem Domově můžete uspořádat rodinné akce a oslavy. K těmto účelům vám nabízíme kulturní místnost, denní místnosti v jednotlivých úsecích nebo venkovní pergoly. Podrobnější informace opět získáte u vedoucích pracovníků.

Nejkrásnějším obdobím roku jsou pro mnohé z nás vánoční svátky. Pokud zdraví vašeho příbuzného nedovolí strávit Vánoce u vás doma, můžete je společně oslavit u nás. Každoročně máme v kulturní místnosti velký a živý vánoční strom.