Ve čtvrtek jsme se pustili do sportu.
Datum publikování: 20.01.2023
Protože se nemůžeme společně všichni sejít v kultúrní místnosti, trochu mezi námi řádí nachlazení. Řekli jsme si „ve zdravém těle zdraví duch“ a šli jsme sportovat.
Vyzkoušeli jsme si obdobu ping-pongu v našich domácích podmínkách a ukázalo se, že toto je sport pro nás. Odhodili jsme chodítko a šli do toho. Však můžete posoudit sami.
Musíme si ještě obstarat síťku a vymyslet, jak na neposedné míčky. Chtělo by to sběrače míčků a nebo tréningem vypilovat techniku.
Trochu jsme si o této hře zjistili:
Stolní tenis (dříve též ping pong, hovorově pinec, pinčes; je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Na rozdíl od podobných sportů, jako jsou tenis, badminton nebo squash, tvoří hrací plochu rozdělenou síťkou na dvě poloviny u stolního tenisu horní deska stolu nad úrovní země, podél které se pohybují hráči. Hraje se buď ve dvou soupeřících hráčích (tato varianta se nazývá dvouhra) nebo ve dvou soupeřících dvojicích hráčů (tato varianta se nazývá čtyřhra).
V roce 2000 vstoupila v platnost zatím nejrozsáhlejší úprava pravidel tohoto sportu od konce padesátých let, která se dotkla jak herního stylu, tak používaného vybavení nebo počítání:
- míček byl zvětšen z průměru 38mm na 40mm, čímž se mírně snížila jeho rychlost i rotace – my jsme rády, aspoň máme větší šanci se trefit
- počet bodů v setu se snížil z 21 na 11, počet podání jednoho hráče v řadě z pěti na dvě – body zatím nepočítáme
- ze seznamu povolených potahů pálky byly odstraněny některé záludné potahy, jejichž reakce jsou pro soupeře obtížně čitelné – potah pálky neřešíme
- byla zcela potlačena snaha hráčů o zakrývání podání – to je záludné, hrajeme čistě
- nadále platí časový limit pro trvání setu, po jehož uplynutí je délka výměny omezena co do počtu úderů (toto pravidlo se běžné závodní hry příliš nedotýká – uplatňuje se pouze v případech, kdy proti sobě nastoupí dva obranáři, takže výměny by byly hodně dlouhé) – naše sety jsou zatím hodně krátké, takže limit u nás není třeba sledovat.