Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Pěkné předvánoční úterý všem

Datum publikování: 22.12.2020

Je 22.12. a Štědrý den za dveřmi. Každý rok máme prosinec plný akcí, navštěvují nás děti ze školek, základních škol i středních, vystupují s tanečky, písničkami.

Letos je vše jinak a tak nás osobně potěšit nemohou . Přesto alespoň přišli na zahradu Domova děti ze základní školy Šalounova ve Vítkovicích, aby s panem učitelem předali pro nás krásné dopisy, vyrobené andílky a přáníčka. Potěšili se s našimi kozičkami a domluvili se na dalších setkáních v lepších časech. Vše od dětí jsme dostali vzápětí na malém vánočním posezení, někteří pak na úsecích. Děkujeme také panu Pepovi ze Slezské Ostravy za každoroční krásný pozdrav.

Včera nás navštívil i pan farář z kostela sv. Pavla ve Vítkovicích, moc se nám po něm stýskalo a tak nám udělal velikou radost. Neměli jsme společnou mši, ale postupně za námi přišel, popovídal, pomodlil se s námi.

Ještě také přicházejí dárky od Ježíškových vnoučat, vždy to ty naše sousedky a sousedy potěší.

A teď vám povíme něco o zaměstnancích našeho Domova:))) Poslední čtyři roky se před Vánocemi domluví a vyberou mezi sebou penízky na dobrou věc. Dvakrát se skládali na potravinovou sbírku, loni pro děti v Dětském domově „Domeček“. Letos přišli na jedno skvělé zařízení v Ostravě, které se stará o děti v krizových situacích, tyto potřebují okamžitou pomoc, střechu nad hlavou a pohlazení. Středisko se jmenuje „Náruč“ a je součástí Slezské Diakonie. Paní vedoucí Simona Pultarová byla moc překvapená a potěšená dárkem. Děti dostali ještě od zaměstnanců i nějaké to oblečení, botičky a hračky. A domluvily se společně s naší paní ředitelkou na spolupráci. Jakmile to bude možné, budeme se navzájem navštěvovat, my budeme takové ty babičky a dědečkové pro děti na popovídání, pochování a nám bude s nimi také veselo. Ježíšek prostě bude všude v jakékoliv podobě.

Na přání jedné z rodin posíláme fotečky babičky, moc zdraví.

Už se blíží nejkrásnější svátky v roce, my vás všechny moc zdravíme. Mějte se všichni dobře, buďte zdraví, šťastní a užijte si svátků v klidu. Věřme všichni v brzká setkání. ŠŤASTNÉ A VESELÉ …