Přeskočit na obsah
logo Ostrava

5. červenec

Datum publikování: 05.07.2020

Dobrý den naši milí. Opět se hlásíme po nějaké době, abychom vám popovídali, co je u nás v „Magnolce“ nového. Pořád se něco děje. Minulý týden jsme krásně oslavili žehnání naší nové kapličky, bylo tady spoustu hostů, pěkný hudební doprovod, zazpívali jsme si i zatančili. Sami jsme i napekli slané dobroty. Posíláme ještě pár fotek z příprav, jinak o této akci je článek na hlavní straně.

Tento týden jsme dostali nový přístroj, abychom se zabavili v budově a je hlavně i pro nás ležící. Jsme zvědaví, co to všechno dělá, ale sestřičky říkají, že můžeme hrát hry a malovat na stěny, na strop nám budou promítat hudbu, filmy, ukazovat místa, která nás zajímají.

Počasí se umoudřilo, už tolik neprší a tak chodíme zase hodně ven, dokonce nám rostou na zahradě i houby. Měly jsme radost z toho nálezu:) My, kteří jsme už na postelích sledujeme na zahradě stromy, nebe, naše zvířátka, dýcháme letní vzdoušek. Sluneční paprsky, které prosvítají mezi větvemi stromů nám hladí tváře a to je moc příjemné.

Domov nám také koupil krásné nové židle do kulturní místnosti a jiných prostor, je to pěkné, takové světlejší. Když pršelo, měli jsme hudební kroužek, zpívali jsme, hráli na nástroje, měli jsme také kavárničku. To si vždy pěkně povykládáme, zavzpomínáme. Teď třeba o červenci, svátcích, které se slaví. Čekají nás další grilovačky, tak snad nám bude počasí přát. Těšíme se na pana harmonikáře Švidrnocha, který hrál na žehnání kapličky a byl skvělý, i s vozembouchem nás nechal hrát. Tak nám držte palce, ať sluníčko svítí. Mějte se tedy všichni krásně, užívejte léta a hlavně buďte zdrávi.